להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> מאמרים >> אייפק- IPEC


אייפק- IPEC 

טיפול אייפק (® IPEC(Therapy  שייך לקבוצה מצומצמת של גישות טיפוליות המתמודדות עם מכלול התחום של סימפטומים, סינדרומים, מחלות וקשיים בין בצדדים הפיזיים ו/או הנפשיים ו/או הרוחניים המפריעים לאדם.

כדי להיות מסוגלים להתמודד עם מגוון רחב כזה של בעיות, עומדים לרשות גישת אייפק כלי טיפול מיוחדים ואקסקלוסיביים אשר בוחנים ומתשאלים באופן סימולטאני את אופן האינטגרציה של הגוף והנפש, וכיצד סינדרומים שונים מפרים את האיזון האנרגטי ומובילים ליצירת מחלות.
כלי תשאול אלו תוכננו כדי למדוד את רמת האנרגיה באיברים ובמערכות השונות בגופנפש האדם, בין אם האנרגיה מבוססת על המערך הפסיכולוגי ובין אם היא מבוססת על המערך הפיזי. הצטברות של מדדים אנרגטיים אלו שופכת אור על המצב הבריאותי של המטופל ומרחיבה את יכולת האבחנה באשר לדינאמיקה של הסינדרומים מהם הוא סובל. מתקבלת תמונה באשר לגורמים הנסתרים שהביאו ליצירת המצב הבריאותי הקלוקל ודרכים להגברת האיזון האנרגטי בין כל המערכות, אשר בהכרח יפעילו את מנגנון הריפוי הטבעי שהוא חלק אינטגראלי בכל אדם וחי.
 
למי מיועד טיפול אייפק?
אייפק הוא גישת טיפול מתקדמת בגוף ונפש אשר עוזרת להתמודד עם מגוון בעיות פיזיות ופסיכולוגיות אשר לא נמצא להן הרבה פעמים מענה ברפואה הקונבנציונאלית. טיפול אייפק מתאים לכל מגזרי האוכלוסייה, לכל הגילאים ולמגוון מאד רחב של סינדרומים פיזיים ו/או נפשיים. ועם כל זאת ישנן מחלות וסינדרומים ספציפיים אשר אלו הסובלים מהם לא ימצאו תועלת רבה בטיפול. בכאלו מקרים, מטפל אייפק יוכל לתת מענה באשר לאפשרויות העזרה למטופל הפוטנציאלי רק לאחר הערכה מדוקדקת.
ברמה הרגשית - כאשר מדובר בקשיים פסיכולוגיים, אייפק הינה גישה טיפולית ההולכת אל מעבר לטיפול השיחתי הקונבנציונאלי. רוב האנשים הפונים לטיפול פסיכולוגי, מודעים לקשייהם ברמה המודעת ומנסים באמצעות שיחה מודעת וכוח הרצון להבין את המקור הלא מודע לבעיותיהם, ועל ידי הבנה זו הם מרחיבים את הצדדים המודעים שלהם, מגבירים את עולם החוויה שלהם והגנות לא נחוצות משתחררות. אכן הרבה מהפונים לטיפול פסיכולוגי, מדווחים בשל כך על התקדמות בחייהם כתוצאה מהטיפול, פתיחות רבה יותר ביחסיהם עם עצמם ועם העולם, ועל לקיחת החיים בפחות כבדות ועם יותר אושר.

ועם זאת, ישנם רבדים באיזורים הלא מודעים של האדם, אליהם השיחה אינה יכולה להגיע. רבדים אלו מכילים בתוכם טראומות ישנות, אשר יצרו קודים אנרגטיים חבויים במערכת הגוף-נפש, קודים שלא המטופל ולא המטפל יודעים עליהם ו/או יש להם איזו דרך להגיע לכיסים חבויים אלו. כיסי אנרגיה אלו פועלים על המערכות בטפטוף קבוע והם הפכו מזמן להיות חלק אינטגראלי מהמערכת הגופנית-נפשית. הרבה אנשים המגיבים לקודים אלו מוצאים עצמם מרגישים רגשות שליליים חזקים במצבים לא רלבנטיים, כמו פוביות, חרדות, דיכאונות התפרצויות זעם לא מוסבר ועוד.
הבעיה היא שטפטוף זה משפיע חזק על ההיבטים הפיזיים של האדם, והוא יוצר בתהליך שקט ומזדחל, בעיות ברמה הפיזית אשר במוקדם או במאוחר פורצות החוצה בצורה של סימפטומים פיזיים. במצב זה, בוודאי שלא פונים לפסיכולוגים, ואם תהיה פנייה אל פסיכולוג העובד בגישות המסורתיות, ספק אם הוא יידע איך להתייחס בצורה ישירה אל הבעיה הפיזית ואל שורשיה האמיתיים. הפנייה במצב זה נעשית אל רופאים, מרפאים, מומחים בתחומים שונים העוזרים לאנשים במצוקה פיזית. כאשר הבעיות הפיזיות והקשיים אינם באים לפתרונם במפגשים עם המומחים הפיזיים, מתחיל לאט לאט לחלחל הייאוש שלא יימצא מזור לבעיות אלו, ולאחר תקופת ייאוש באה הרגשת ההשלמה עם הגורל של החיים בצל הכאב. דוגמאות בולטות למצבים אלו יהיו המחלות האוטו-אימוניות כמו למשל ארטיריטיס ולופוס הכוללים מיליוני בני אדם המכורים לתרופות משככות כאבים וחיים בהשלמה נפשית עם העובדה שאין פיתרון למצבם. דוגמאות אחרות הן מחלות הפיברומיאלג'יה, אפסטין בר, מונונקלאוסיס (מחלת הנשיקה), סינדרום העייפות הכרונית ועוד.
טיפול אייפק מסתמך על מבחן שרירים ועל מערך כלי אבחון ייחודיים המסוגלים לייצר הערכה עמוקה בדבר הכיסים האנרגטיים האלו, מקורם של הכיסים, הדינאמיקה שלהם לאורך מהלך חיי האדם, ודרכים מיידיות לשחרור האנרגיה שלהם. האנרגיה של כיסים חבויים אלו משתקת לאט ובבטחה את יכולת הגוף לרפא את עצמו; המערכת החיסונית על כל מרכיביה הולכת ונחלשת, המסרים הפנימיים העוברים במערכת הגוף-נפש בחיי היומיום, כל יום, במשך חודשים, במשך שנים, הם מסרים של התגוננות, של היערכות חוזרת ונשנית כנגד התקפות של כאב, שפעות, דלקות, התנפחויות ועוד ועוד. מערכת הריפוי העצמי האוטומטית, הטבעית, השוכנת בתוך כל גוף חי, מפסידה את המערכה עם כל התקפה נוספת, ואינה מסוגלת להתאושש ולאסוף כוחות. כאשר האנרגיה האוחזת את הקוד בזיכרון, משתחררת, היא פנוייה לעסוק בריפוי עצמי של נזקים שכבר קרו ואינה זקוקה להמשיך ולהתגונן כנגד אויב שאינו קיים.
טיפול אייפק שיטתי ישחרר את המערכת מהכיסים האנרגטיים החבויים בה, יגביר את כמות האנרגיה החופשית המשתחררת, וזו, תתפנה מיידית לבנייה ולריפוי.
 
נושאים פסיכולוגיים בהם אייפק יכול לטפל:
פוביות, קשיים בדימוי עצמי, לחץ, בעיות אכילה, בעיות הסתגלות, צער ואבל, קשיים מיניים, היפראקטיביות, בעיות ריכוז וקשב, חרדות, דיכאונות, טראומות.
בעיות פיזיות – טיפול אייפק יכול לעזור לאלו הסובלים ממגוון של בעיות פיזיות, אקוטיות וכרוניות. כאמור למעלה, הרבה מהסינדרומים הפיזיים הכרוניים (מתמשכים) הם למעשה בעיות פסיכוסומאטיות, כלומר, הבסיס לקשיים הפיזיים נובע מבעיות פסיכולוגיות לא פתורות. כאשר בתהליך הטיפול האנרגיה החסומה משתחררת, מערכת הגופנפש מתקדמת לקראת איזון אנרגטי טוב יותר ומערכת הריפוי העצמי פועלת תוך הגברת יעילותה לקראת השגת מצב בריאות אופטימאלי הנובע ממערכת אנרגטית מאוזנת.

נושאים פיזיים בהם אייפק יכול לטפל:
אלרגיות, אנרגיה נמוכה ועייפויות, כאבי ראש ומיגרנות, בעיות עור, בעיות במערכת הנשימה, בעיות בעצמות, גידים ושרירים, כאב אקוטי וכרוני, שפעות כרוניות, כאבי גב וצוואר, בעיות עיכול, בעיות במערכות המין (נשים וגברים), קשיי שינה, נושאי תזונה וסימפטומים פיזיים שאינם ברי הסבר.

כל הזכויות שמורות לאתר אייפק ישראל.

 

רועי בן יהודה / 052-6488537 / roi@roi-b-y.com
 

לייבסיטי - בניית אתרים