להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> מאמרים >> חדר מלח לטיפול בדלקת ריאות

חדר מלח לטיפול בדלקת ריאות
 

דלקת ריאות נגרמת בעקבות חדירה של גורמים מזהמים למערכת הנשימה (וירוסים, חיידקים, פרזיטים..). כאשר מצליחים גורמים אלו להגיע אל רקמת הריאה מתפתחת דלקת. במרבית מהמקרים לא מצליחים גורמים אלה להגיע אל רקמת הריאה והן "נעצרים" בדרך. איברי "הסינון" של מערכת הנשימה ימנעו מהם את החדירה לרקמת הריאה, ולכן דלקת גרון או סינוסיטיס שכיחים בהרבה מדלקת ריאות. במקרה שגורם מזהם חדר לרקמת הריאה והתפתחה דלקת מופרשת רירית מוגלתית שממלאת את הנאדיות ומפריעה לספיגת החמצן.
ישנן דרגות חומרה שונות במצבים של דלקות ריאה. דרגת החומרה תלויה במספר גורמים:
* איזה אזור נפגע.
* מה אופי המזהמים (ויראלי, חיידקי וכו'..)
*  מה מצב מערכת החיסון.
אדם הסובל מדלקת ריאות חווה מס' סימפטומים עיקריים:
1. שיעול עם ליחה מוגלתית / זיהומית.
2. כאבים בחזה או בגב העליון (אזור הצלעות).
3. קשיי נשימה / קוצר נשימה.
4. חום וצמרמורות.
תופעות אלו או חלקן אופייניות גם למצב של ברונכיט, שהיא למעשה דלקת בסמפונות ולא ברקמת הריאה.
במקרים רבים של טעות באבחנה או טיפול לא מתאים תתפתח הברונכיט לדלקת ריאות.
במקרה של דלקת ריאות הטיפול המיידי הוא באמצעות אנטיביוטיקה. חשוב להתאים את סוג האנטיביוטיקה בהתאם לחומרת הדלקת ולצרוך במקביל פרוביוטיקה כדי להקל על תופעות הלוואי של הטיפול האנטיביוטי.
הטיפול האנטיביוטי הוא הכרחי אך לא מספיק (בעיקר אצל ילדים). האנטיביוטיקה יודעת "לחסל" את הדלקת אך לא מסייעת למערכת הנשימה בניקוי עודפי הליחה שהצטברו ברקמת הריאה והסמפונות.
טיפול בחדר המלח ישלים את הטיפול האנטיביוטי ויבטיח ניקוי מלא של עודפי הליחה. ישנם מקרים רבים של דלקות ריאה חוזרות בעיקר אצל ילדים. במרבית המקרים מדובר בדלקת אחת שלא טופלה עד הסוף. מערכת הנשימה אצל ילדים (בעיקר עד גיל 7) עוד לא מסוגלת לאוורר את העודפים ולמרות שתופעות הדלקת חלפו ישנם "כיסים" דלקתיים "שמתעוררים" לחיים לאחר תקופה קצרה והדלקת חוזרת.
הטיפול בחדר מלח מבוסס על 3 תכונות עיקריות של מלח המתפרק לאוויר:
1.      יכולת ספיחת נוזלים.
2.      תכונות אנטי-ספטיות (מחטאות)
3.      יונים שליליים.
השילוב של תכונות אלו מסייע למערכת הנשימה להיפתר מעודפי הליחה, מחטא אותה, מחזק את מערכת החיסון ומגביר את פעולת הנאדיות. בצורה זו אנו מבטיחים כי אין שאריות חבויות של דלקת שיכולה להתלקח מחדש.
 

 

 

 

רועי בן יהודה / 052-6488537 / roi@roi-b-y.com
 

לייבסיטי - בניית אתרים