להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> מאמרים >> טיפול בילדים
 


טיפול בילדים
 

בריאות ילדנו חשובה לנו יותר מזו שלנו. אם במצבים מסויימים אנו מזניחים את מצבנו הבריאותי לא כך הדבר שמדובר בילדים שלנו.

כהורה, התובנה הזו התחדדה אצלי מאד בפעם הראשונה שבני הבכור חלה. שמתי לב שההתקררות הכי קלה אצלו עוררה אצלי דאגה גדולה לבריאותו. ההתנסות הנ"ל יחד עם הרקע ההוליסטי המקצועי שלי הובילה למסקנה חד משמעית: על בריאות צריך לשמור ולא רק לטפל בחולי.

כיום קיימות שיטות טיפול רבות, מגוונות וזמינות לצד הרפואה הקונבנציונלית. בעוד רופא הילדים תפקידו לטפל במחלה, הרפואה המשלימה נועדה לשמירה על הבריאות ומניעת המחלה.
כל הורה חווה כמעט כל יום את כוחם המופלא של המגע ותשומת הלב. המכה הכי כואבת עוברת עם חיבוק, התסכול/ כעס הכי גדול נעלם עם מילה טובה. ילדים צריכים בעיקר שיקשיבו להם ויתייחסו לצרכיהם הפיזיים והרגשיים. ילדים צריכים רוצים להרגיש מיוחדים ונאהבים.

הטיפול בילדים היא הדוגמה הטובה ביותר לשילוב בין גוף ונפש.
בעוד אנו המבוגרים מתקשים להיפתח ולהודות כי יש לבעיה גם צד רגשי, הילדים עושים זאת באופן אוטומטי. כששואלים אותם על מה מפריע להם, כמעט תמיד הם יעידו גם על הצד הרגשי. הפתיחות והתמימות שלהם בעצם מאיצות את תהליך הריפוי.

שיטות הטיפול העיקריות בהן אני מטפל בילדים הן: ה
רפלקסולוגיה, האייפק וחדר המלח.
בכל האמור בבעיות נשימה בגילאים צעירים (עד גיל 7) חדר המלח מהווה פיתרון יעיל בפני עצמו, אלא אם תהליך האבחון הראשוני שאני עורך מעיד על "רווח משני" או צורך רגשי אחר של הילד.


הרפלקסולוגיה והאייפק משמשות אותי בטיפול בילדים במגוון רחב של בעיות ותסמינים. הטיפול נעים ונינוח ויכול להתבצע בנוכחות אחד ההורים (לפי רצון הילד). הטיפול הרפלקסולוגי אינו כרוך בשיחה והילד פשוט נהנה מהמגע בכף הרגל. אין דקירות ואין צורך להוריד בגדים. האייפק, לעומת זאת, נותן מקום גם לשיחה להתפתח. השיחה אינה הכרחית ואם היא מתקיימת זה ביוזמת הילד/ה.
הטיפול באמצעות אייפק משלב אבחון וטיפול בכל פגישה. הילד לוקח חלק פעיל בטיפול, וכך גם ההורה. מה שמהווה לקיחת אחריות ומעורבות מלאה בתהליך הריפוי שלו.

 
טיפול בילדים 

 

 

רועי בן יהודה / 052-6488537 / roi@roi-b-y.com
 

לייבסיטי - בניית אתרים