להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> מאמרים >> טיפים מלוחים

  
  טיפים מלוחים לחורף בריא

את מחלות החורף כולנו מכירים. החום מעט עולה, הגרון מציק וכל הגוף עייף ולפעמים כואב. הליחה והנזלת מופיעות ולא מוסיפות ל"הנאה". הפתרון החשוב והבסיסי ביותר הוא מנוחה. לאפשר לגוף להילחם ולהתחזק.
הבעיה מתחילה כאשר התופעות נמשכות מעבר לממוצע. הפסד ימי עבודה זו הבעיה הקטנה יחסית לסבל הגופני שנגרם. הבעיה מציקה עוד יותר כשמדובר באחד מילדנו הקטנים, שאצלם מתווסף גם הקושי שיש למערכת הנשימה לנקות עודפים של ליחה ונזלת.
על מנת להקל על הסימפטומים, להאיץ את ההחלמה ואף למנוע חלק מההתקררויות, לפניכם מס' עיצות שימושיות לחורף:
אינהלציית מלח- כל מי שיש בביתו מכשיר אינהלציה סימן שיש למישהו מבני הבית רגישות במערכת הנשימה. לילדים עם רגישות כזו, בנוסף ל"סוציאליזם הויראלי" של הגן, מומלץ לעשות אינהלציית מלח בכל יום אחרי הגן. המלח מחטא את מערכת הנשימה, מוריד את כמות החיידקים ושומר על אוורור תקין. אינהלציית מלח יעילה כטיפול מניעתי ולא כשכבר יש בעיה נשימתית.
גרב מלח- נזלות הם לא רק מטרד אסטתי, הן גם יכולות לגרום לגודש ולכאבי ראש ובמקרים מסויימים יכולות אף לעורר שיעול כתוצאה מתופעה של נזלת אחורית. נוסיף לכך מקרים של סינוסיטיס או גודש בסינוסים ונקבל תופעות מציקות שמפריעות לשגרת החיים. פתרון ביתי פשוט ויעיל הוא גרב המלח. נמלא גרב כותנה במלח בישול גס, נחמם אותה במיקרו למס' דקות ונניח על רצועת העיניים, המצח והאף. החום ירחיב את כלי הדם ויגביר את הזרימה. המלח יספח את הנוזלים ומערכת האף-אוזן-גרון תשחרר את כל העודפים המציקים.
סיר מלח- אמצעי החימום הבייתי בחורף בד"כ מייבשים את האוויר ואותנו. על מנת להעלות את הלחות בבית ולטהר את האוויר, מומלץ להרתיח סיר מים עם שתי כפות מלח גס ולהניח בפינת החדר. האוויר יעשה לח יותר ויקל על הנשימה.
גירגור מלח- בכל מקרה של כאב גרון, תחושת אי נעימות או קושי בבליעה, מומלץ לגרגר מי מלח. ממיסים כפית מלח גס בכוס מים פושרים ומגרגרים. המלח מחטא את האיזור, מדלל את הליחה ומזרז החלמה.
מנורת מלח- מנורת המלח היא גביש מלח נתרן טבעי ממכרות רפואיים באוקראינה. במהלך היום סופח הגביש לחות מהאוויר. הדלקת הנורה בזמן השינה מחממת את הגביש ומנדפת את הלחות וכך מתפרק המלח לאויר. פרוק המלח מייצר סביבה עשירה ביונים שליליים ורסס מלח. מערכת החיסון מתחזקת ומערכת הנשימה מתאווררת ביעילות ונפתרת מליחה ונזלת. מעקבות כך גם משתפרת איכות השינה.
בנוסף לכל אלו מומלץ ביותר גם טיפול מניעתי בחדר מלח. טיפול מניעתי מומלץ לערוך בתקופת הקיץ והסתו ולא כשהתופעות כבר הופיעו.
 
 

.

רועי בן יהודה / 052-6488537 / roi@roi-b-y.com
 

לייבסיטי - בניית אתרים