להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> מאמרים >> נשימה בסתיו


נשימה בסתיו

בוא הסתיו מסמל הרבה דברים בחיינו. ראש השנה הגיע, חזרה ללימודים ולגנים, מזג האוויר אינו יציב ו- מתחילים לסבול מבעיות במערכת הנשימה.
רבים מבינינו אינם מבינים מדוע הם מרגישים כבדות וכאבי ראש או לחילופין הצטננויות קלות שאינן מובנות. ובכן, כל זאת קורה כי הריריות מגיבות באופן אלרגי בעונה זו.

אז מה קורה בסתיו שמקשה כל כך על מערכת הנשימה?
מערכת הנשימה מתמודדת יום- יום עם גירויים חיצוניים רבים, היא מסוגלת לסנן ולפלוט את הגורמים שאינם רצויים מבחינתה וכל זאת בזמן שתפקודה תקין והתנאים הסביבתיים אינם קיצוניים.
המצב משתנה כאשר אנו סובלים מתגובות יתר של מערכת הנשימה ואם נוסיף לכך את עונת המעבר שבה התנאים הסביבתיים משתנים ל"רעה", נקבל תקופה עם פוטנציאל ל"בעיות" נשימה.
שיעול, נזלת וליחה הם לא בעיות. אלו הם רפלקסים בריאים וחשובים של מערכת הנשימה לצורך התמודדות עם גירויים חיצוניים. תהליך ומערכת הנשימה הם החשופים ביותר לגירויים ויראליים/סביבתיים ולעיתים אף פנימיים (רופלוקס, צרבות וכו'.).
לרוב, כאשר מזג האוויר יציב ומערכת הנשימה בריאה, נסבול מתופעות השיעול, הליחה וכו' כאשר נחשפנו לגורמים פתוגניים או בקיצור- התקררנו, חטפנו שפעת. מי שפגיע וחשוף יותר לסימפטומים הנ"ל הם ציבור הסובלים מבעיות נשימה, קרי תגובת יתר של מערכת הנשימה לגירויים חיצוניים, וכתוצאה מכך אוורור (ונטולציה) לקוי של תוצרי התגובה.
למעשה, כל אחד מאיתנו שמתחיל לסבול משיעול, ליחה, התעטשויות, גודש בגרון או באף- צריך קודם כל לשים לב האם התופעה נקודתית או מתמשכת.
אמצעים חשובים להקטנת הסיכוי להתקררויות וגירויים לא רצויים במערכת הנשימה בעונת המעבר:
1.      הקפדה על לבוש בשכבות עם יכולת התאמה לכל טמפרטורה/גשם.
2.      תזונה מאוזנת בכל מצב
3.      הקפדה על שתיית מים בכמות מספקת
4.      רצויה פעילות גופנית מתונה 3 פעמים בשבוע
5.      אוורור חללי הבית והימנעות משהייה בחללים שאינם מאווררים לאורך זמן.
6.      מומלץ לשתות חליטות על בסיס קבוע: זעתר/טימין/ג'ינג'ר/קמומיל ועוד.... לפי העדפות אישיות (לא מומלץ לצרוך מרווה לאורך זמן).
7.      מומלץ להכניס מוצרי פרו-ביוטיקה לתזונת ילדיכם במקרה בו הם צורכים מוצרי חלב או אנטיביוטיקה.
 


 
 

רועי בן יהודה / 052-6488537 / roi@roi-b-y.com
 

לייבסיטי - בניית אתרים