להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> טיפולים >> רפלקסולוגיה הוליסטית


רפלקסולוגיה הוליסטית


משמעות השם רפלקסולוגיה היא תורת ההשתקפות (בתרגום חופשי). למעשה, כפות הרגליים משמעות כ"ראי" של איברי הגוף, מערכות הגוף והאיזון הרגשי/מנטלי שלנו.
המקור הראשוני של השיטה אינו ודאי, אך ידוע לנו שקיימות עדויות ראשונות לטיפול דרך כפות הרגליים כבר לפני אלפי שנים במצרים העתיקה.
כל איזור בכף הרגל מייצג איבר/מערכת בגוף ועיסוי מקומי או נק' לחיצה משפיעים על תפקודו. ניתן ל"פתוח" אותו, ל"סגור" אותו, לחזק אותו, לעורר אותו. הכל כמובן לפי הצורך שמשתקף בכף הרגל.

עפ"י הרפלקסולוגיה- בנוסף לאיברים, מחולקת כף הרגל לפי 4 יסודות: אוויר, אש, מים, אדמה. כל יסוד מייצג מרכיבים של האישיות ואזור בגוף:
אוויר – ראש- שמיעה, ראיה, תקשורתיות, ויכולות אינטליגנטיות.
אש – חזה- אגו, עשייה, יצירתיות, ריאה, לב.
מים – בטן- רגשות, מערכת העיכול.
אדמה – אגן ורגליים- הישרדות, מיניות, פוריות, רכושנות, מערכת המין, שלד.

האבחון הרפלקסולוגי מתבסס על שלושה גורמים:
1. חלוקת היסודות בכף הרגל.
2. סימנים בכף הרגל: חריצים, נקודות חן, צבע, טמפ', מרקם העור.
3. מבנה כף הרגל עם דגש על האצבעות.

הניתוח של 3 הגורמים יחד מספק לנו אבחון מדויק על מצבו הרגשי, הפיזי של המטופל כמו גם מרכיבי האישיות הבסיסיים שלו.
האבחון הרפלקסולוגי מאפשר למטפל ולמטופל להבין את "שורש" הבעיה ולטפל בו על מנת להשיג תוצאות לטווח ארוך, במקביל ניתן להרגיע סימפטומים ולהשיג תוצאות מיידיות.

הרפלקסולוגיה היא שיטת טיפול סדורה ומובנת ביסודה, אך כמו כל השיטות המשלימות, למטפל דרושה גם יכולת אינטואיטיבית. למעשה, האבחון הרפלקסולוגי מתחיל עם כניסת המטופל לקליניקה. שפת הגוף, חיתוך הדיבור והאנרגיה של המטופל הם גורמים משמעותיים בהבנה והכרה של המטופל. כל זאת, יחד עם האבחון בכף הרגל מצריכים מהמטפל לחבר בין גורמים רבים (ולפעמים סותרים) על מנת להבין ולאבחן את המטופל שמולו.

הטיפול הרפלקסולוגי הוא למעשה תהליך של איזון (איזון איברים, איזון יסודות, איזון רגשי). השילוב בין השפעה על איברי מטרה (ברמה הפיזית והרגשית) יחד עם איזון רגשי והתייחסות למבנה האישיות של המטופל, הופך את התהליך ל"מסע" מרתק של ריפוי וגילוי עצמי.
רועי בן יהודה / 052-6488537 / roi@roi-b-y.com
 

לייבסיטי - בניית אתרים